Казкове королівство Великої Британії
Великобританія:
Великобританія – країна бренд, напевно немає у світі і однієї людини, яка б не знала хто така QueenElizabeth і королівська сім’я, де знаходиться Біг Бен, Лондонський Tower, Londoneye чи те, що Лондон isacapitalofTheGreatBritain. Сама собі бренд, велична та найособливіша в світі острівна держава.

Загальні відомості:
Сполу́чене Королі́вство Вели́кої Брита́нії та Півні́чної Ірла́ндії (англ. the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), відоме також під такими короткими назвами, як Вели́ка Брита́нія (англ. Great Britain), Сполу́чене Королі́вство (англ. the United Kingdom), Брита́нія (англ. Britain) — суверенна держава, розташована біля північно-західного узбережжя континентальної Європи. Територія Сполученого Королівства включає острів Велика Британія, частину острова Ірландія та численні невеликі острови. Північна Ірландія — єдина частина Сполученого Королівства, що має суходільний кордон з іншою суверенною країною — Республікою Ірландією. Всі інші кордони є водними: Сполучене Королівство оточене Атлантичним Океаном, Північним морем, Англійським каналом та Ірландським морем.
Сполучене Королівство є унітарною парламентською демократією та конституційною монархією .
Наразі монарх — Єлизавета II, що почала правління 6 лютого 1952. Є 40-м за рахунком британським монархом з часу завоювання Англії норманами (1066 рік). Належить до Віндзорської династії. Її спадкоємець — старший син, принц Чарльз. Принц Уельський здійснює церемоніальні функції. Крім цього, є ще кілька членів найяснішого сімейства: діти, онуки й кузини.

Населення — понад 66 млн. осіб.
Площа – 242,495 км². Офіційна мова — англійська. Також поширені регіонально валлійська, ірландська, шотландська (гельський) і корнский мови.
Валюта — фунт стерлінгів. На відміну від інших європейських країн, більшість яких віддали перевагу євро, Великобританії вдалось зберегти сою особисту валюту і займає почесне 5 місце серед найдорожчих валют у 2021 році.
Час – UTC±00: 00, влітку UTC + 1.
Велика Британія не є учасником шенгенської угоди. Візу можна отримати при особистому відвідуванні акредитованих візових центрів. Сполучене Королівство є конституційною монархією. Королева є номінальним главою держави. Фактично країною керує двопалатний парламент на чолі з прем’єр-міністром, який зазвичай є лідером партії більшості в палаті громад (нижня палата, обрана народом). При цьому Північна Ірландія, Шотландія та Уельс мають свої власні виборні органи, які мають широку автономію і повноваження.

Державна МОВА - англійська.

РЕЛІГІЯ: Державна релігія - англіканська (27 млн. Чол.) В Англії і Уельсі (глава церкви - монарх), пресвітеріанська в Шотландії (на чолі - Генеральна асамблея, куди входять представники як священнослужителів, так і мирян), римсько-католицька - 9 млн. Чол ., мусульмани - 1,6 млн. чол.

Державні та національні свята: 1 січня — Новий рік, Страсна п’ятниця (п’ятниця перед Великоднем), Пасхальний понеділок (відразу після Великодня), ранній майський вихідний (перший понеділок травня), весняний вихідний (останній понеділок травня), літній вихідний (останній понеділок серпня), 25 грудня — Різдво 26 грудня — День подарунків. Національне свято - День народження Королеви, святкується в червні, точна дата щорічно визначається рішенням уряду.
Транспорт: Велика Британія має лівосторонній автомобільний рух. Дороги безкоштовні, за винятком декількох великих мостів, тунелів і платної автостради M6. Автомагістралі у Великобританії позначаються білими літерами на синьому тлі. На дорогах діють такі обмеження: 70 миль/год (115 км/год) – автомагістралі, 60 миль / год (100 км/год) – дороги з однією проїжджою частиною поза населеними пунктами, 30 миль/год (50 км / год) – в населених пунктах. Великі міста не дуже зручні для автомобільного руху. Краще залишити машину в передмісті на спеціальних парковках, а в центр добиратися на дешевих автобусах.
Безпека. Велика Британія, в цілому, досить безпечна країна. Хоча британці відомі в Європі як хулігани. Краще уникати околиць галасливих пабів і п’яних компаній. Також британці люті футбольні вболівальники, тому відмовтеся від футбольної атрибутики (наприклад, одягнути майку футбольного клубу Ліверпуль в Манчестері буде не дуже хорошою ідеєю).
Напруга електричної мережі – 230 В, 50 Гц.

Політика:
Парламент є законодавчим органом. Складається з Палати лордів (808 членів) і Палати громад (виборний орган з 650 депутатів, які обираються строком на п'ять років). За підсумками виборів 8 червня 2017 р місця в Палаті громад розподілилися наступним чином: консерватори - 331, лейбористи - 262, ліберал-демократи - 12, Шотландська національна партія - 35, Партія \ "зелених \" - 1, Демократична юніоністська партія - 10 , інші партії - 13 місць.
Уряд, як правило, формується лідером партії, що отримала на виборах більшість місць і / або користується підтримкою більшості депутатів в Палаті громад; складається з членів кабінету, міністрів, що не входять до складу кабінету, і молодших міністрів (всього налічується близько 100 чол.).
Прем'єр-міністр - Борис Джонсон (1964 р.н.), Міністр закордонних справ та у справах Співдружності Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії - Домінік Рааб (1974 р.н.).
Система права: прецедентне право з елементами римського і сучасного європейського права.
Судова влада: Верховний суд (колишня судова колегія Палати лордів); верховні суди Англії та Уельсу, а також Північної Ірландії; Шотландський сесійну суд.
Основні політичні партії:
Консервативна партія. Організаційно оформилася в 1867 році. Налічує близько 160 тис. Членів.
Лейбористська партія (ЛПВ) знаходиться в опозиції. Утворена в 1890 році. Включає близько 552 тис. Членів.

Адміністративний поділ:
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії має досить складний і заплутаний адміністративний поділ:
Англія – найбільша адміністративно-політична частина Великобританії, яка займає більше ніж 80 % території. Складається з 9 регіонів, 6 метрополітенських графств, 28 неметрополітенських графства і 55 унітарних одиниць.
Уельс — займає гористу західну частину Великобританії. Складається з 9 графств, 3 міст і 10 міст — графств.
Шотландія — адміністративно-політична частина Великобританії, розташована на півночі острова. Складається з 32 округів.
Північна Ірландія — займає північ однойменного острова і складається з 6 графств.
Залежні території — Нормандські острови та острів Мен.
Заморські території Великобританії:
Ангілья в Карибському морі.
Бермудські острови
Британська антарктична територія.
Британська територія в Індійському океані.
Британські Віргінські острови.
Кайманові острови.
Фолклендські острови. Гібралтар.
Інші невеликі острови Атлантики та Карибського басейну.

Населення:
Великобританія — одна з найбільших країн Європи, яка відрізняється дуже високою щільністю населення. Найбільші етнічні групи: англійці, шотландці, валлійці, ірландці. Етнічний склад держави сформований в результаті складного змішання кельтських народів, римлян, норманів, вікінгів та англосаксів.
Клімат
Великобританія має помірний морський клімат, пом’якшений теплим Гольфстрімом. Клімат країни характеризується м’якою зимою і теплим літом. За рік випадає досить багато опадів. Погода у Великобританії часто буває дуже мінлива навіть протягом дня. Взимку температури рідко падають нижче нуля, хоча можливі морози та снігопади. Південно-західні вітри часто приносять холод і вогкість. Західна частина країни більш дощова, ніж східна.

Мінеральні ресурси: нафта, природний газ, кам'яне вугілля, лігніти, торф, залізна руда, мідь, свинець, цинк, оло­во, вольфрам, уран, стронцій, золото, пірити, флюорити, барит, сіль, сода.
Економіка країни:
Велика Британія має п'яту за величиною економіку світу за номінальним валовим внутрішнім продуктом (ВВП) і десяту за величиною за паритетом купівельної спроможності (ППС). Вона має економіку з високими доходами та дуже високий рейтинг індексу людського розвитку , займаючи 13 місце у світі. Велика Британія стала першою в світі промислово розвиненою країною і була провідною державою світу протягом 19 та початку 20 століть. Сьогодні Великобританія залишається однією з великих держав світу , що має значний економічний, культурний, військовий, науковий, технологічний та політичний вплив на міжнародному рівні. Це визнана ядерна держава і посідає шосте місце у світі за військовими витратами. Він був постійним членом в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй з моменту її першої сесії в 1946 році.

Сполучене Королівство є членом Співдружності Націй , Ради Європи , Великої сімки , Групи десяти , Групи двадцяти , Організації Об'єднаних Націй , НАТО , Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Інтерполу та Світова організація торгівлі (СОТ). Вона була державою -членом Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) та його наступником, Європейським Союзом (ЄС), з 1973 року до виходу з нього у 2020 році.
Знамениті місця Великобританії\ Пам’ятки
Знамениті місця Великобританії \ Пам’ятки Великобританії
Букінгемський палац — одна з найбільш культових будівель Великобританії й найпопулярніших місць Лондона. Він був побудований в 1837 році і є головною резиденцією британської королівської сім’ї з моменту вступу на трон королеви Вікторії.
Лондонський Тауер — одна з головних історичних пам’яток Великобританії. Цей древній замок був заснований в 11 столітті за часів Вільгельма Завойовника і є свідком багатої історії Сполученого Королівства, протягом якої він був в’язницею, палацом, скарбницею і навіть звіринцем. Поруч розташований легендарний Тауерський міст, який був побудований в кінці 19 століття і вважається одним із символів Лондона.
Біг-Бен — знаменита лондонська пам’ятка, яка являє собою вежу Вестмінстерського палацу з гігантськими годинами. Біг-Бен був побудований в 1859 році.
Вестмінстерське абатство — чудова готична церква, заснована в 11 столітті. Є місцем коронації та поховання англійських монархів.
Церква св. Павла — найбільша і найвідоміша Церква Лондона, шедевр англійського бароко.
Римські терми в місті Бат — чудові античні ванни, побудовані близько 2000 років тому. Сам місто відоме чудовою георгіанською архітектурою.
Віндзорський замок — найвідоміший з королівських замків Великобританії, розташований в мальовничому містечку Віндзор і заснований в 1078 році Вільгельмом Завойовником. Це велика споруда на протязі майже тисячі років служить літньою резиденцією британської королівської сім’ї та є найбільшим у світі жилим замком.
Стоунхендж — найвідоміший Доісторичний пам’ятник в Європі, розташований в 10 км на північ від Солсбері. Це давня мегалітична споруда була побудована між 3000 і 1500 роками до н. е. і включено в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таємничий Стоунхендж складається з величезних кам’яних брил, яких називають менгірами або мегалітами. Точне призначення його досі не відомо. Хоча археологи схиляються до висновку, що Стоунхендж — це або стародавнє кладовище, або споруда для передбачення космічних явищ.
Кухня:
Попри стереотипи, британська кухня дуже смачна і ситна. Їжа ж тут коштує дорожче, ніж в Південній Європі, але дешевше, ніж в Скандинавських країнах. Цікаво, що зазвичай вартість їжі в провінційних пабах може бути трохи вище. Британський сніданок зазвичай складається з кукурудзяних пластівців і тостів з варенням, а також вареного яйця, смаженого бекону, ковбаси та помідорів.

ЧАЙОВІ: У більшості ресторанів плата за обслуговування включена в рахунок. Якщо це не так – то хорошим тоном буде залишити 10 % від суми рахунку.
Екологічний рівень країни:
Великобританія має загальний бал EPI 81,3. Сполучене Королівство вважаються 4 - й екологічної країни в світі. Великобританія є високорозвиненою державою, яка здійснює значний міжнародний економічний, політичний, науковий та культурний вплив.
Сполучене Королівство посідає шосте місце щодо водних ресурсів та очищення стічних вод з оцінкою 98,5. В даний час у Великобританії існує близько 8 879 вітрогенераторів, які забезпечують країну стійкою, чистою енергією.
Великобританія має 100 балів за санітарію та питну воду та управління твердим побутовим паливом. Країна також посідає друге місце за зміною клімату та перше за викидами забруднення. Ці рейтинги досить вражаючі, враховуючи 66,52 мільйона населення Великобританії.


Грінвіч – нульовий меридіан в Лондоні – цікаво, що саме у Лондоні уже протягом 134 років місце розташування кожної точки світу прийнято розраховувати відповідно до Грінвіча.
У далекому 1884 році у Вашингтоні відбулось голосування, на якому обирали початковий меридіан. В ньому брав участь 41 делегат із 25 країн. В цей період активно розбудовуються залізничні і комунікаційні лінії, тому й з’являється необхідність визначити світовий стандарт часу.
Проте насправді – це ціле місто в місті. Тут розташовується Королівська обсерваторія, Національний морський музей, Королівський будинок із мистецькими виставками та славнозвісний “Катті Сарк” – один з найшвидших кораблів XIX століття.

СПОРТ:
У Сполученому Королівстві з'явилась такі види спорту, як футбол, регбі (регбі-15 та регбіліг), крикет, нетбол, дартс, гольф, теніс, настільний теніс, бадмінтон, сквош, боулз, хокей, бокс, снукер, більярд і керлінг[1] та водне поло. Стандартизація різних видів спорту, таких як веслування, танцювальний спорт, автоспорт, сталася в Сполученому Королівстві.

Футбол:
Загально відомий факт, що Великобританія є колисковою – футболу.
Футбол - не просто національний спорт в Великобританії, а щось більше. Він настільки глибоко інтегрувався в повсякденне життя англійців, що став найважливішою частиною їх культури.
Великобританія, безперечно, батьківщина сучасного футболу - гри, яка знайома всьому цивілізованому світу і в більшості країн вважається найпопулярнішою. Саме британці створили єдині правила футболу, утворили Футбольну Асоціацію і заклали традицію турнірів. І тільки завдяки британцям ця гра набула такого поширення в усьому світі
Англійська Прем'єр-ліга, вища ліга чемпіонату в Англії, вважається найпопулярнішою в світі. Англійські футбольні клуби «Манчестер Юнайдед», «Арсенал», «Челсі» - це одні з найуспішніших клубів в світі.
Найпопулярніші футбольні клуби англійської прем'єр-ліги на сьогоднішній день: Манчестер Сіті і Манчестер Юнайтед, Арсенал, Челсі, Тотенхем і Ліверпуль.
Сьогодні столицю Великобританії представляють більше 10 професійних футбольних клубів і сотні аматорських. У Прем'єр Лізі, вищому дивізіоні англійського футболу, виступають столичні команди: Челсі, Арсенал, Тоттенхем Хотспур, Фулхем і Вест Хем Юнайтед.
В даний час держава Великобританія на міжнародній футбольній арені представляють чотири національні збірні - Англія, Північна Ірландія, Уельс і Шотландія. Збірні є повноправними членами ФІФА і УЄФА і має право брати участь в розіграшах чемпіонатів Європи та світу.

Лондонське Метро:

Лондонський метрополітен (англ. London Underground) — система ліній метрополітену в Лондоні Велика Британія. Перший метрополітен у світі, відкритий 1863 року.
Лондонський метрополітен — один із найбільших у світі, його мережа складається з 11 ліній загальною протяжністю 402 км, із яких 45 % проходить під землею[2]. За сумарною довжиною ліній метрополітен посідає четверте місце у світі після сеульського, пекінського[3] і шанхайського[4]. Лондонське метро налічує 270 станцій.
Пасажиропотік у лондонському метрополітені 2011 року становив 1171 мільйон осіб, у середньому понад 3 мільйони пасажирів на день. За річним пасажиропотоком метрополітен Лондона посідає одинадцяте місце у світі та третє в Європі після московського[5] і паризького[6]. Мережа лондонського метро обслуговує більшу частину Великого Лондона, а також частково графства Бакінгемшир, Хартфордшир і Ессекс.
Лондонці називають метрополітен у своєму місті «The Tube» («тьюб» — труба), за формою тунелів глибокого закладення. Лондонська підземка є одним із символів Лондона. На карті лондонського метро також представлені Доклендське легке метро та London Overground, які не є частиною мережі Лондонського метро.


Аеропорти в Англії
Більшість аеропортів Великобританії розташовані в Англії. Це не дивно, оскільки Лондон є одним з найпопулярніших напрямків із 6 великими аеропортами . Нижче ви знайдете найбільші аеропорти Англї.

Лондонський аеропорт Хітроу
Код IATA LHR - (~ 80 млн. Пасажирів)
Лондонський аеропорт Хітроу - другий у світі та номер один в Європі за кількістю пасажиропотоків у Європі. Аеропорт розташований за 23 км на захід від центру Лондона. Він має три злітно -посадкові смуги (остання затверджена у 2016 році) та 4 експлуатаційні термінали. Це основний вузол авіакомпанії British Airways та основна операційна база Virgin Virgin. Найшвидший спосіб дістатися до центру Лондона автобусом, який курсує кожні 15 хвилин. Ви також можете скористатися лондонською системою метро через Piccadily Line. В аеропорту Хітроу є автобус, який зв'язує його з більш ніж 500 напрямками по всій Британії. Система настільки добре організована, що ви зможете в будь -який час доби дістатися будь -якого пункту призначення, наприклад, Лондон - Манчестер або деяких міжнародних маршрутів, таких як Амстердам ,Париж або Глазго .

Лондонський аеропорт Гатвік
Код IATA LGW - (~ 46 млн пасажирів)
Лондонський аеропорт Гатвік - великий міжнародний аеропорт на південному сході Англії. Він розташований майже в 50 км від центру Лондона. Це другий за обсягом пасажиропотоку аеропорт у Сполученому Королівстві, після лондонського Хітроу і дев'ятий за завантаженістю в Європі. Аеропорт має два термінали - Північний та Південний. Часті автобусні рейси, які відправляються кожні 15 хвилин, пов'язують Гатвік з більш ніж 400 містами Великобританії. Гатвік також розробив дуже функціональну залізничну систему, тож ви можете їхати в різні частини Лондона, Брайтона, Хоршама тощо. Аеропорт Гатвік знаходиться за 30 хвилин від Вікторії в центрі Лондона безперервним гатвікським експресом. Також є прямі послуги до міського міста Thameslink, лондонського Фаррінгдона та Clapham Junction.

Аеропорт Манчестера
Код IATA MAN - (~ 28 млн пасажирів)
Спочатку відомий як аеропорт Ringway, аеропорт Манчестера - це міжнародний аеропорт, розташований за 14 км на південний захід від центру Манчестера. Це третій за завантаженістю аеропорт країни за кількістю пасажирів. Аеропорт забезпечує сполучення з більш ніж 200 напрямками по всьому світу. Велика кількість автобусних рейсів щодня курсує від "Станції" в аеропорту Манчестера , інтегрованого транспортного вузла, що з'єднує аеропорт Манчестера з рештою регіону та іншими великими містами Великобританії. Ви можете поїхати до Бірмінгема, Ліверпуля, Лондона, Единбурга та Глазго.

Лондонський аеропорт Станстед
Код IATA STN - (~ 28 млн пасажирів)
Лондонський аеропорт Станстед - міжнародний аеропорт, розташований в районі Аттлсфорд, Ессекс, за 50 км на північний схід від центру Лондона. Він обслуговує понад 170 напрямків по всій Європі, Африці та Центральній та Північній Америці та більше європейських напрямків серед усіх аеропортів Великобританії. Це база для багатьох європейських бюджетних авіакомпаній, особливо для Ryanair, який пропонує більше 130 маршрутів з цього аеропорту. Подивіться, як дістатися з аеропорту до центру Лондона .

Лутон - Лондонський аеропорт
Код IATA LTN - (~ 16,5 млн. Пасажирів)
Лондонський аеропорт Лутон - міжнародний аеропорт, розташований за 3 км на схід від центру міста Лутон у Бедфордширі та за 47 км від центру Лондона. Аеропорт служить базою для авіакомпаній EasyJet, Monarch, Thomson Airways та Ryanair. Більшість маршрутів, що обслуговуються, є в межах Європи, хоча є деякі чартерні та регулярні маршрути до Північної Африки, США та Азії. Подивіться, як дістатися з аеропорту до центру Лондона .

Лондон – столиця Великобританії
Ло́ндон (англ. London, МФА: [ˈlʌndən] ( прослухати)) — столиця Англії та Великої Британії, розташована на річці Темза. Одне з найбільших міст Європи. Площа 1572 км²; населення станом на 2017 становить 8,8 млн осіб, а з передмістями близько 10 млн.
Середмістя Лондону є фінансовим і комерційним центром Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Великий Лондон з 1965 складається з 32 округів. Важливе джерело доходу — туризм. Найбільш відвідуваними місцями є: Лондонський Тауер, Собор Святого Павла, Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство. Лондонський університет є найбільшим в країні. Фахові корпорації юристів Судові інни існують з XIII століття. Лондон — центр англійської театральної діяльності від часу побудови першого театру Джеймсом Бербеджем[en] 1576 року.
Місто є найбільшим чи одним з двох найбільших (нарівні з Нью-Йорком) фінансових центрів і бізнес-хабів у світі.[12][13] Також, за версією консалтингової компанії A.T.Kearney, Лондон є найвпливовішим містом у світі.
ПРАПОР:

«100 найкращих британців»

Топ найкращих британських рок -гуртів усіх часів

1. The Beatles
2. 2. Led Zeppelin
3. 3. Radiohead
4. 4. Pink Floyd
5. 5. The Rolling Stones
6. 6. The Smiths
7. 7. Oasis
8. 8. The Cure
9. 9. The Clash
10.10. The Stone Roses
11.11. The Kinks
12.12. Queen

Відоміактори: Michael Caine, Sacha Baron Cohen, Judi Dench, Colin Firth HughGrant, Keira Knightley, Jude Law, Liam Neeson, Jason Statham, Emma Thompson, Kate Winslet, ЭддиРедмэйн, Emma Watson, ДжеймсМакЭвой
Брендиодягу:
Topshop, Next, T.M. Lewin, ASOS Design, Dorothy Perkins, Superdry, Lost Ink, Marks & Spencer, River Island, Pepe Jeans London.
Люксовібренди: Burberry, Jimmy Choo, Alexander McQueen, Neil Barrett, Mulberry, Stella McCartney, Paul Smith, Joseph, Vivienne Westwood, Victoria Beckham.
Victoria Beckham