Екологічний рівень країни:
Великобританія має загальний бал EPI 81,3. Сполучене Королівство вважаються 4 - й екологічної країни в світі. Великобританія є високорозвиненою державою, яка здійснює значний міжнародний економічний, політичний, науковий та культурний вплив.
Сполучене Королівство посідає шосте місце щодо водних ресурсів та очищення стічних вод з оцінкою 98,5. В даний час у Великобританії існує близько 8 879 вітрогенераторів, які забезпечують країну стійкою, чистою енергією.
Великобританія має 100 балів за санітарію та питну воду та управління твердим побутовим паливом. Країна також посідає друге місце за зміною клімату та перше за викидами забруднення. Ці рейтинги досить вражаючі, враховуючи 66,52 мільйона населення Великобританії.
Грінвіч – нульовий меридіан в Лондоні – цікаво, що саме у Лондоні уже протягом 134 років місце розташування кожної точки світу прийнято розраховувати відповідно до Грінвіча.
У далекому 1884 році у Вашингтоні відбулось голосування, на якому обирали початковий меридіан. В ньому брав участь 41 делегат із 25 країн. В цей період активно розбудовуються залізничні і комунікаційні лінії, тому й з’являється необхідність визначити світовий стандарт часу.
Проте насправді – це ціле місто в місті. Тут розташовується Королівська обсерваторія, Національний морський музей, Королівський будинок із мистецькими виставками та славнозвісний “Катті Сарк” – один з найшвидших кораблів XIX століття.
СПОРТ:
У Сполученому Королівстві з'явилась такі види спорту, як футбол, регбі (регбі-15 та регбіліг), крикет, нетбол, дартс, гольф, теніс, настільний теніс, бадмінтон, сквош, боулз, хокей, бокс, снукер, більярд і керлінг[1] та водне поло. Стандартизація різних видів спорту, таких як веслування, танцювальний спорт, автоспорт, сталася в Сполученому Королівстві.
Футбол:
Загально відомий факт, що Великобританія є колисковою – футболу.
Футбол - не просто національний спорт в Великобританії, а щось більше. Він настільки глибоко інтегрувався в повсякденне життя англійців, що став найважливішою частиною їх культури.
Великобританія, безперечно, батьківщина сучасного футболу - гри, яка знайома всьому цивілізованому світу і в більшості країн вважається найпопулярнішою. Саме британці створили єдині правила футболу, утворили Футбольну Асоціацію і заклали традицію турнірів. І тільки завдяки британцям ця гра набула такого поширення в усьому світі
Англійська Прем'єр-ліга, вища ліга чемпіонату в Англії, вважається найпопулярнішою в світі. Англійські футбольні клуби «Манчестер Юнайдед», «Арсенал», «Челсі» - це одні з найуспішніших клубів в світі.
Найпопулярніші футбольні клуби англійської прем'єр-ліги на сьогоднішній день: Манчестер Сіті і Манчестер Юнайтед, Арсенал, Челсі, Тотенхем і Ліверпуль.
Сьогодні столицю Великобританії представляють більше 10 професійних футбольних клубів і сотні аматорських. У Прем'єр Лізі, вищому дивізіоні англійського футболу, виступають столичні команди: Челсі, Арсенал, Тоттенхем Хотспур, Фулхем і Вест Хем Юнайтед.
В даний час держава Великобританія на міжнародній футбольній арені представляють чотири національні збірні - Англія, Північна Ірландія, Уельс і Шотландія. Збірні є повноправними членами ФІФА і УЄФА і має право брати участь в розіграшах чемпіонатів Європи та світу.
Лондонське Метро:
Лондонський метрополітен (англ. London Underground) — система ліній метрополітену в Лондоні Велика Британія. Перший метрополітен у світі, відкритий 1863 року.
Лондонський метрополітен — один із найбільших у світі, його мережа складається з 11 ліній загальною протяжністю 402 км, із яких 45 % проходить під землею[2]. За сумарною довжиною ліній метрополітен посідає четверте місце у світі після сеульського, пекінського[3] і шанхайського[4]. Лондонське метро налічує 270 станцій.
Пасажиропотік у лондонському метрополітені 2011 року становив 1171 мільйон осіб, у середньому понад 3 мільйони пасажирів на день. За річним пасажиропотоком метрополітен Лондона посідає одинадцяте місце у світі та третє в Європі після московського[5] і паризького[6]. Мережа лондонського метро обслуговує більшу частину Великого Лондона, а також частково графства Бакінгемшир, Хартфордшир і Ессекс.
Лондонці називають метрополітен у своєму місті «The Tube» («тьюб» — труба), за формою тунелів глибокого закладення. Лондонська підземка є одним із символів Лондона. На карті лондонського метро також представлені Доклендське легке метро та London Overground, які не є частиною мережі Лондонського метро.
Аеропорти в Англії
Більшість аеропортів Великобританії розташовані в Англії. Це не дивно, оскільки Лондон є одним з найпопулярніших напрямків із 6 великими аеропортами . Нижче ви знайдете найбільші аеропорти Англї.
Лондонський аеропорт Хітроу
Код IATA LHR - (~ 80 млн. Пасажирів)
Лондонський аеропорт Хітроу - другий у світі та номер один в Європі за кількістю пасажиропотоків у Європі. Аеропорт розташований за 23 км на захід від центру Лондона. Він має три злітно -посадкові смуги (остання затверджена у 2016 році) та 4 експлуатаційні термінали. Це основний вузол авіакомпанії British Airways та основна операційна база Virgin Virgin. Найшвидший спосіб дістатися до центру Лондона автобусом, який курсує кожні 15 хвилин. Ви також можете скористатися лондонською системою метро через Piccadily Line. В аеропорту Хітроу є автобус, який зв'язує його з більш ніж 500 напрямками по всій Британії. Система настільки добре організована, що ви зможете в будь -який час доби дістатися будь -якого пункту призначення, наприклад, Лондон - Манчестер або деяких міжнародних маршрутів, таких як Амстердам ,Париж або Глазго .
Лондонський аеропорт Гатвік
Код IATA LGW - (~ 46 млн пасажирів)
Лондонський аеропорт Гатвік - великий міжнародний аеропорт на південному сході Англії. Він розташований майже в 50 км від центру Лондона. Це другий за обсягом пасажиропотоку аеропорт у Сполученому Королівстві, після лондонського Хітроу і дев'ятий за завантаженістю в Європі. Аеропорт має два термінали - Північний та Південний. Часті автобусні рейси, які відправляються кожні 15 хвилин, пов'язують Гатвік з більш ніж 400 містами Великобританії. Гатвік також розробив дуже функціональну залізничну систему, тож ви можете їхати в різні частини Лондона, Брайтона, Хоршама тощо. Аеропорт Гатвік знаходиться за 30 хвилин від Вікторії в центрі Лондона безперервним гатвікським експресом. Також є прямі послуги до міського міста Thameslink, лондонського Фаррінгдона та Clapham Junction.
Аеропорт Манчестера
Код IATA MAN - (~ 28 млн пасажирів)
Спочатку відомий як аеропорт Ringway, аеропорт Манчестера - це міжнародний аеропорт, розташований за 14 км на південний захід від центру Манчестера. Це третій за завантаженістю аеропорт країни за кількістю пасажирів. Аеропорт забезпечує сполучення з більш ніж 200 напрямками по всьому світу. Велика кількість автобусних рейсів щодня курсує від "Станції" в аеропорту Манчестера , інтегрованого транспортного вузла, що з'єднує аеропорт Манчестера з рештою регіону та іншими великими містами Великобританії. Ви можете поїхати до Бірмінгема, Ліверпуля, Лондона, Единбурга та Глазго.
Лондонський аеропорт Станстед
Код IATA STN - (~ 28 млн пасажирів)
Лондонський аеропорт Станстед - міжнародний аеропорт, розташований в районі Аттлсфорд, Ессекс, за 50 км на північний схід від центру Лондона. Він обслуговує понад 170 напрямків по всій Європі, Африці та Центральній та Північній Америці та більше європейських напрямків серед усіх аеропортів Великобританії. Це база для багатьох європейських бюджетних авіакомпаній, особливо для Ryanair, який пропонує більше 130 маршрутів з цього аеропорту. Подивіться, як дістатися з аеропорту до центру Лондона .
Лутон - Лондонський аеропорт
Код IATA LTN - (~ 16,5 млн. Пасажирів)
Лондонський аеропорт Лутон - міжнародний аеропорт, розташований за 3 км на схід від центру міста Лутон у Бедфордширі та за 47 км від центру Лондона. Аеропорт служить базою для авіакомпаній EasyJet, Monarch, Thomson Airways та Ryanair. Більшість маршрутів, що обслуговуються, є в межах Європи, хоча є деякі чартерні та регулярні маршрути до Північної Африки, США та Азії. Подивіться, як дістатися з аеропорту до центру Лондона .
Лондон – столиця Великобританії
Ло́ндон (англ. London, МФА: [ˈlʌndən] ( прослухати)) — столиця Англії та Великої Британії, розташована на річці Темза. Одне з найбільших міст Європи. Площа 1572 км²; населення станом на 2017 становить 8,8 млн осіб, а з передмістями близько 10 млн.
Середмістя Лондону є фінансовим і комерційним центром Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Великий Лондон з 1965 складається з 32 округів. Важливе джерело доходу — туризм. Найбільш відвідуваними місцями є: Лондонський Тауер, Собор Святого Павла, Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство. Лондонський університет є найбільшим в країні. Фахові корпорації юристів Судові інни існують з XIII століття. Лондон — центр англійської театральної діяльності від часу побудови першого театру Джеймсом Бербеджем[en] 1576 року.
Місто є найбільшим чи одним з двох найбільших (нарівні з Нью-Йорком) фінансових центрів і бізнес-хабів у світі.[12][13] Також, за версією консалтингової компанії A.T.Kearney, Лондон є найвпливовішим містом у світі.
ПРАПОР:
«100 найкращих британців»
Топ найкращих британських рок -гуртів усіх часів
1. The Beatles
2. 2. Led Zeppelin
3. 3. Radiohead
4. 4. Pink Floyd
5. 5. The Rolling Stones
6. 6. The Smiths
7. 7. Oasis
8. 8. The Cure
9. 9. The Clash
10.10. The Stone Roses
11.11. The Kinks
12.12. Queen
Відоміактори: Michael Caine, Sacha Baron Cohen, Judi Dench, Colin Firth HughGrant, Keira Knightley, Jude Law, Liam Neeson, Jason Statham, Emma Thompson, Kate Winslet, ЭддиРедмэйн, Emma Watson, ДжеймсМакЭвой
Брендиодягу:
Topshop, Next, T.M. Lewin, ASOS Design, Dorothy Perkins, Superdry, Lost Ink, Marks & Spencer, River Island, Pepe Jeans London.
Люксовібренди: Burberry, Jimmy Choo, Alexander McQueen, Neil Barrett, Mulberry, Stella McCartney, Paul Smith, Joseph, Vivienne Westwood, Victoria Beckham.
Victoria Beckham