Як іммігрувати за кордон?

Обставини у кожної людини, зазвичай, особливі та індивідуальні, але серед найпоширеніших варіантів виокремлюють гроші та комфорт

Гроші:
Можливість поліпшити своє фінансове становище завжди приваблює. Коли ти не маєш чи не бачиш можливості зробити це у своєму середовищі, своїй сфері/ країні - ти починаєш шукати варіанти. Історії знайомих, яких щоразу все більше, котрі вже працювали за кордоном, приводять і тебе до рішення спробувати свої сили, поїхати на «заробітки».

Комфорт:
Як кажуть: «Риба завжди шукає, де глибше, а людина – де краще». Так склалось, що ціни та комунальні послуги зростають швидше, ніж заробітні плати.
В Україні можливості до побудови кар’єри, самореалізації та гідної оплати праці у відповідності до вашого таланту та ідей - не зростають пропорційно. І грошей, котрих вистачало на забезпечення гарного рівня життя вчора, сьогодні вже не достатньо. Так, в Україні ситуація з кожним роком загострюється, пришвидшується у цьому питанні. Данее питання стосується вчених, інженерів, освітян, та всіх людей, котрі прагнуть до поліпшення свого становища, відчуття безпеки, якісної медицини та гарної освіти.
Кожна ситуація чи рішення завжди має плюси та мінуси
Тут ми поговоримо про те що втрачають люди у процесі імміграції та на які поступки йдуть заради зміни свого життя. Недоліки, «мінуси», втрати чи проблеми з якими, частіше за все, стикаєшся при переїзді:
Втрата стабільності на деякий час

«Не міцно стояти на ногах», «вийти із зони комфорту», «бути у шатному положенні» чи «жити в умовах невизначеності» якийсь період – все це нормальний стан при імміграції/переїзді до іншої країни. Не можна отримати щось нове – не втративши при цьому старого, відпустивши минуле.


Тепер ви у новій країні, де поки ще складно зрозуміти акцент, ніби ж тієї англійської, яку ти і вчив дома, але тут вона інша. Правила сортування сміття, лівосторонній рух, вивчення нових законів і норм поведінки, врахувати культурні особливості та відмінності чужої країни – все це тепер частина нового життя.

Витратити більше чим можна було б – завжди буває, на старті. Тобі важко орієнтуватися у тому: що і скільки має коштувати, і за що ти маєш платити. Таке розуміння або «економне-розумне споживання» приходить згодом з досвідом, хоча б через пів року, а поки фінансове становище також може зазнавати втрат.

Під'єднатися до найдорожчого інтернет-провайдера тільки тому, що в його офісі говорили англійською, або кожен день купувати квитки замість того, щоб придбати проїзний на рік – типові ситуації початківця.

Ізольованість або відчуття одинокості


Відчуття самотності та ізоляції у перший рік – це також нормально. Ви нещодавно переїхали та поки ще не знайшли нових знайомих, у вас може бути мовний бар’єр, щільний графік роботи чи поки що не спланований день та вільний час для нових знайомств та інтересів. Добре, якщо ви будете працювати у середовищі в якому трохи говорять вашою рідною мовою, але ж тоді ви можете перестати покращувати/практикувати свою англійську.
Люди живуть у країні 2, 5, 10 років, але досі говорять англійською на низькому рівні чи не говорять взагалі - таке явище трапляється дуже часто. Візьміть до уваги на постійній основі комунікувати та спілкуватися з носіями мови та практикувати свою англійську мову.
І так, відчувати себе трохи самотньо в перший час - це нормально.

Сім'я та знайомі лишились в Україні

Відкрити візу родичам до острівних Ірландії та Великобританії складніше ніж поїхати за безвізом до європейських країн. Найбільш оптимальний варіант і дешевший – приїхати в гості до України чи вашої рідної країни самостійно. Перший рік – може так скластися, що ви не зможете вільно обрати час поїздки, адже нарахування відпускних днів і накопичення їх у достатній кількості для поїздки займе від пів року, точно.
Батьки – люди, зв’язок з якими завжди буде залишатись особливим для кожного з нас. Слід зазначити, що приєднання родича старше 18 років, до цієї категорії входять і батьки, процес вкрай серйозний і тривалий. Підстави для таких рішень мають бути важливими обґрунтованими та доведеними: фінансова залежність, емоційний зв’язок та сильні родинні зв’язки. Важливо, виконання вами усіх фінансових зобов’язань та інших умов для приєднання члена сім’ї. Податок на цю візу становить 3200 фунтів, не говорячи про інші витрата та довгострокове попереднє фінансове утримання вашого родича.
А поки ви працюєте над приєднанням своїх батьків та виконанням поставлених умов та покращення свого фінансового становища, ви завжди можете підтримати рідних фінансами чи приємними передачами, подарунками до України. Тема перевізників та передач популярна у Великобританії, тому знайти таку компанію буде легко. А ваша посилка вже за тиждень буде в Україні.
Якщо ви твердо прийняли рішення іммігрувати закордон - вам потрібна стратегія
Перший крок – це обрання країни для імміграції
Не дивлячись на те, що територіально Ірландія і Британія знаходяться близько, імміграційні шляхи до них – суттєво відрізняються
Ірландія – країна, що ще входить до ЄС
Великобританія – країна зі своїми правилами та особливостями, високими стандартами життя і відповідно, вимогами для іммігрантів.
Читати більше про смарагдову Ірландію, або про Королівство Великобританія

Перший крок – це обрання країни для імміграції
Ми пропонуємо імміграцію до Ірландії та Великобританії – і не дивлячись на те, що територіально вони знаходяться близько, імміграційні шляхи до них – суттєво відрізняються.
Ірландія – країна, що ще входить до ЄС, трудова імміграція: отримання робочого дозволу та виконання умов для імміграції легше у порівнянні з Великобританією. Читати більше про смарагдову Ірландію.
Великобританія – країна зі своїми правилами та особливостями, високими стандартами життя і відповідно, вимогами для іммігрантів. Читати більше про королівство Великобританія.
Обрати свій варіант «країни для життя» «країни мрії» можна спираючись на 2 основні ресурси:
1)    Професійні видання: рейтинги, факти, данні статистика, показники та наука.

Експертні оцінки міжнародних організацій, досліджень, рейтингів:


Quality of Living City Ranking від Mercer, який орієнтований на експертів. Аналітики порівнюють 231 велике місто за такими критеріями, як безпека, рівень медицини, якість повітря, культурне життя, транспортна система, наявність міжнародних шкіл, доступність житла і так далі. https://mobilityexchange.mercer.com/Insights/quality-of-living-rankings

- The Global Liveability Index 2021. Інший престижний рейтинг складає консалтингова компанія Economist Intelligence Unit. Вона порівнює 140 міст за 30 параметрами, що належать до п'яти категоріях: стабільність, охорона здоров'я, культура і навколишнє середовище, освіта, інфраструктура. https://www.eiu.com/n/campaigns/global-liveability-index-2021/

- The Social Progress Index (Індекс соціального прогресу) — це оцінка країни, яка не залежить від економічних показників. Вона враховує рівень медицини, кримінальну ситуацію і ситуацію на дорогах, стан навколишнього середовища, середню тривалість життя, рівень толерантності і підхід до захисту прав людини. Індекс України — 69.3. Чим ближче до 100, тим краще йдуть справи в перелічених вище сферах. https://www.socialprogress.org/

Most Environmentally Friendly Countries 2021(Найбільш екологічно чисті країни 2021 рік) - Індекс екологічної ефективності (EPI) - це метод кількісної оцінки екологічних показників політики країни. Індекс екологічної ефективності 2020 року оцінює 180 країн за 24 показниками ефективності у десяти категоріях питань. Ці категорії охоплюють стан довкілля та життєздатність екосистем.
EPI вимірює екологічні тенденції та прогрес кожної країни, що забезпечує основу для урядів для впровадження ефективної екологічної політики. Ці виміри також дозволяють країнам побачити, наскільки вони наближені до встановлених цілей екологічної політики.
Сайт: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/most-environmentally-friendly-countries

Global Passport Power Rank 2021 – рейтинги паспортів світу, котрі ранжуються за їх загальним показником мобільності: можливість з певним паспортом подорожувати без візи, з візою по прибуттю та за попереднім її відкриттям.
Сайт: https://www.passportindex.org/byRank.php

2)    Досвід інших людей: блоги і форуми( важливо, щоб вони були від іммігрантів, жителів, які живуть у країні чи переїхали до неї колись). Перше – це треба визначитись з ключовими критеріями відбору та важливих факторів, обрати з чим ви готові миритися, а до чого впевнені не зможете звикнути: сира погода, зима без снігу, рівень заробітної плати та можливість придбати особисте житло.

Також пропонуємо вам декілька міжнародних систем, щодо порівняння та визначення країни майбутнього проживання:
Підсумовуючи. Слід пам’ятати, що жоден рейтинг чи експертна думка ніколи не будуть співпадати з вашим особистим відчуттям та сприйняттям, адже всі ми різні: наші пріоритети та вподобання варіюються в залежності від віку, обставин та середовища в якому ми зростали.
Другий крок – обрати підставу для імміграції переїзду
Якщо не брати в розрахунок наявність «коренів», шлюби з іноземцями та багатомільйонні інвестиції, залишається 3 найбільш реальних способи переїхати:
Знайти роботу
Поступити в університет
Відкрити бізнес
Третій крок – діяти у відповідності до обраного імміграційного маршруту
Дозвіл на проживання. В залежності від обраного шляху для імміграції та майбутньої країни проживання, на цьому етапі здійснюється:
Вивчення та збір документів
Підбір навчального закладу
Пошук роботодавця...

Третій крок –діяти у відповідності до обраного імміграційного маршруту
Дозвіл на проживання. В залежності від обраного шляху для імміграції та майбутньої країни проживання, на цьому етапі здійснюється:

·      вивчення та збір документів,
·      підбір навчального закладу,
·      пошук роботодавця,
·      проходження процесу узгодження на посаду,
·      здобуття необхідної кваліфікації за необхідністю,
·      вивчення англійської та підтвердження відповідного рівня спеціальним сертифікатом,
·      отримання робочого дозволу,
·      відкриття візи,
·      планування переїзду та перельоту.

Діяти відповідно стратегії – це коли план, ваш особистий, чи той який ми(GATES) склали разом з вами - починає втілюватись у реальність. Ми прописуємо чіткі строки та терміни виконання кожного етапу для легкості розуміння та відстежування свого прогресу. Чи бувають відставання від плану? Так, похибки у часі бувають завжди, але і не завжди у затягненні з часом. Багато чого залежить від вас. Ми радо відкриємо для вас двері у нове життя та ваше майбутнє, допоможемо збудувати кар’єру, але основні кроки вам треба пройти самостійно.
Четвертий крок – вивчення майбутнього середовища проживання
Хто володіє інформацією – той володіє світом. У даному блоці слід вивчити наступні сфери вашого нового життя:
Витрати на життя
Медичні потреби та способи їх вирішення
Мова ...

Четвертий крок – вивчення майбутнього середовища проживання.
Хто володіє інформацією – той володіє світом.
У даному блоці слід вивчити наступні сфери вашого нового життя:

1)    витрати на життя,
2)    медичні потреби та способи їх вирішення,
3)    мова,
4)    доступність житла
5)    розвиненість сфери, в якій ви збираєтеся працювати
6)    культура та особливості місцевості
7)    плани на майбутнє

1)    Інтернет дає нам доступ до всієї необхідної інформації. Знайти інформацію про ціни на житло, витрати на харчування, та супутні послуги, зараз, за допомогою інтернету – просто. Тому складаємо бюджет на місяць. Беремо ручку чи у файлі Excel прописуємо основні витрати та ціни на них: ваш очікуваний прибуток та найнеобхідніші витрати: оренда житла, їжа, проїзд мобільний пакет на місяць з інтернетом та пакет на місяць, інтернет у квартирі. Не сходиться? треба оптимізувати витрати? Так, можливо від чогось треба буде відмовитися на початку. Але ми знаємо, що ми тут через довгострокові перспективи та фундаментальні суттєві зміни у житті та майбутньому.
Витрати на життя – це індивідуальний набір для кожного з нас. Він складається з певних речей, що дозволяють нам підтримувати рівень комфортного буття до якого ми звикли. Переїзжаючи до іншої країни треба прийняти той факт, що на певний час цей рівень буде втрачено.

2)    Питання медичного обслуговування частіше за все вирішується придбанням медичного страхування, як варіант розраховувати на себе, слідкувати за своїм здоров’ям та скласти аптечку з дому, поновлюючи її при можливості.

3)    Мова – це питання завжди буде одним із найважливіших. І краще не розраховувати на чудо оточуючого середовища – без ваших зусиль магії не станеться. краще, заздалегідь почати вивчення та практику мови – всі дороги все одно ведуть до її вивчення і чим скоріше ви почнете свій шлях тим швидше ви отримаєте результати які було заплановано на початку: високий рівень оплати праці, швидка адаптація, кар’єрний зріст, отримання права на довгострокове проживання та громадянство.

4)    Своє житло – краще орендованого, тут і до ворожки не ходи.
Але на першому етапі при переїзді до іншої країни всім нам доводиться поступитися своїм комфортом і жити у орендованому будинку/квартирі, а часом, як це популярно і вигідніше в Ірландії та Великобританії, ділити житло з іншими людьми, винаймаючи кімнату чи її частину та спільно користуватися іншими частинами будинку. Такий варіант дешевше оренди особистого приміщення, та і в оплату кімнати вже включено витрати на комунальні послуги.

Коротко про умови оренди приміщення:

Для того, щоб орендувати приміщення вам потрібно окрім оплати поточного місяця, заплати орендодавцю: заставу чи депозит (від 1го тижня до 2х місяців) та за поточне проживання від 1го тижня до 1-2 місяців. Умови та сума оплати варіюються в залежності від обставин, міста, місця розташування та орендодавця. Економічний бум в Ірландії та потік робочої сили, збільшення кількості населення тільки за рахунок іммігрантів спричинив труднощі у пошуку житла. Людям нещодавно прибувшим до країни допомагають з житлом та пошуком роботодавці з якими співпрацює компанія GATES.
Для Великобританії питання житла не є таким гострим, як в Ірландії. Та все ж треба бути готовими до достатньо дорогої орендної плати та тривалого пошуку хорошого житла.
У будь-якому разі, умови для оренди на початковому етапі чи в подальшому – незмінні, велика сума для оренди: застава та оплата поточного періоду.


5)    розвиненість сфери, в якій ви збираєтеся працювати
Слід пам’ятати про строковість вашого робочого дозволу чи права на перебування у країні. Було б добре відслідковувати розвиток вашої галузі (зріст/ занепад) та ловити всі новоутворенні тенденції. Ви маєте розвиватись, тоді адаптація до змін буде легшою. Підвищуючи свою кваліфікацію ви стаєте більш вагомим працівником для роботодавців і в цілому на ринку праці. Ваш особистий розвиток – запорука гарантія зайнятості – продовження терміну перебування у країні.

6)    культура та особливості місцевості
Ірландія – швидко-розвиваючась країна Європи, що спричинила трудовий імміграційний бум. Через нові можливості та розвиток різних галузей, Ірландія все частіше виступає об’єктом трудової еміграції. Тому слід бути готовими до вивчення культури місцевих жителів, їх звичаїв та свят, а також враховувати етнічні особливості країни та тих культур, які вже проживають на території країни. Етнічне населення: Ірландії: ірландці (кельти);англійці; інші національності (литовці, німці, поляки, нігерійці, китайці, народи бувшого радянського союзу).

Великобританія – мультинаціональна країна, потрібно бути готовим до того факту, що у цьому суспільстві живе та працює різноманітна кількість культур та рас, які мають свої особливості: релігію, звичаї, їжу та вподобання, відмінний зовнішній вигляд та багато іншого. Що для одного гостре – для іншого прісне і навпаки, слід бути обачними та пробувати нові речі поступово. Культурна толерантність та толерантність в цілому – для Великобританії –це невід’ємна частина буття. Тому якщо вам складно розумітися з іншими людьми, сприймати їх такими які вони є, не порушувати їх особистих, кордонів, то рішення про імміграцію до Великобританії краще поставити під велике питання.

7)    плани на майбутнє
Завжди добре мати про запас план дій на майбутнє. Піклуючись про своє майбутнє – відчувати себе краще починаєш вже зараз. Дізнаватись про важливі аспекти життя доцільніше заздалегідь: умови для перевезення членів сім’ї (дружини/чоловіка, дітей, старших батьків), страхування та медичне обслуговування, право та умови отримання громадянства, умови та мінімальна частка для покупки свого житла. Визначитись, чого хочете досягти, пам’ятати про особистий розвиток, відслідковувати зміни та тенденції
П’ятий крок – переїзд та адаптація
Зібравши попередньо інформацію, підготувавшись заздалегідь та отримавши дозвіл на проживання – можна нарешті здійснити фактичний переїзд.
Слід бути уважним, дотримуватись рекомендацій та інструкцій зібраних до цього, щодо вашого переїзду
На цьому етапі, так само як і на інших, ми рекомендуємо вам підготуватись, прокласти маршрут, зібрати тільки необхідну інформацію, щодо вашої подорожі і вперед!
На зустріч новому життю!

Різноманітність інформації та можливостей на цей момент – величезна. І ми розуміємо важливість та важкість прийняття рішення – іммігрувати.

Хочемо лише порадити, орієнтуватись.


Вам не потрібна вся інформація світу для прийняття імміграційного рішення, а лише головна і важлива.
Обирайте, а ми будемо поруч!

П’ятий крок – переїзд та адаптація
Зібравши попередньо інформацію, підготувавшись заздалегідь та отримавши дозвіл на проживання – можна нарешті здійснити фактичний переїзд.
Слід бути уважним, дотримуватись рекомендацій та інструкцій зібраних до цього, щодо вашого переїзду. На цьому етапі, так само як і на інших, ми рекомендуємо вам підготуватись, прокласти маршрут, зібрати тільки необхідну інформацію, щодо вашої подорожі і вперед! На зустріч новому життю!

Поради: пам’ятайте, що вас чекає чудове нове життя і можливо не потрібно вести з собою багато речей, котрі можуть швидко втратити свою цінність та користь у новій країні. В новій країні також є магазини, ринки, меблі і одяг. І якщо порівняти речі, котрі ви придбали вдома та оплату їх транспортування – то доцільніше буде придбання нового інвентарю на місці вашого нового проживання. Вам обов’язково захочеться нового та особливого.

ЗАКЛЮЧЕННЯ: Різноманітність інформації та можливостей на цей момент – величезна. І ми розуміємо важливість та важкість прийняття рішення – іммігрувати. Хочемо лише порадити, орієнтуватись
Вам не потрібна вся інформація світу для прийняття імміграційного рішення, а лише головна і важлива. Обирайте, а ми будемо поруч!
Плануєте за кордон? Ми завжди раді допомогти!
Будь ласка, заповніть форму
Надсилаючи цю форму ви погоджуєтесь з політикою обробки персональних даних